• F. A. Q.

    Znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

Dobór, zakup i obsługa

Wszystkie nasze pytania zawarte są w „Formularzu zapytania”. Zalecamy wypełnienie i wysłanie nam formularza – to najszybsze i najprostsze rozwiązanie. Dzięki niemu szybko znajdziemy rotametr najlepszy dla Twojej aplikacji!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze rotametru sprawdź nasz krótki poradnik Jak wybrać rotametr?.

Zalecamy zakup oraz stosowanie rotametrów dla mediów i warunków zgodnych z ich przeznaczeniem.

Oferowane przez nas rotametry są skalibrowane i dobierane do konkretnych rodzajów mediów procesowych. Media posiadają różne właściwości – gęstość, lepkość itd. Zastosowanie rotametru dla innego medium może spowodować przekłamania we wskazaniach, a w skrajnych przypadkach (np. temperatura lub ciśnienie wyższe niż dopuszczalne) doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Tak, pod warunkiem że warunki pomiarowe nie wykraczają poza możliwości rotametru (zbyt wysoka temperatura lub ciśnienie) – mogłoby to doprowadzić do jego uszkodzenia.

Aby przeliczyć wskazanie rotametru, skorzystaj z naszego Kalkulatora przepływu.

Nie, ceny przez nas podawane nie zawierają kosztów transportu. Są one potwierdzane dopiero po otrzymaniu zamówienia.

Tak, za opłatą możemy do rotametru dołączyć „Świadectwo kalibracji” wydawane przez producenta. Świadectwo kalibracji wydawane jest dla każdego urządzenia z osobna.

Wydanie świadectwa możliwe jest wyłącznie wraz z zamawianym rotametrem, nie istnieje możliwość wydania świadectwa do zakupionego już wcześniej rotametru! Koszt świadectwa naliczany jest dla każdego urządzenia osobno.

Do czego służy tłumik?

Tłumik służy do zapobiegania niestabilności pływaka w aplikacjach gazowych oraz pomiarach pary wodnej, w przypadku pracy z bardzo niskim natężeniem przepływu lub gazem o niskiej gęstości. Może być ceramiczny, metalowy lub wykonany z PEEK. Sprężanie gazu lub pary amortyzuje oscylację pływaka, stabilizując jego pozycję w punkcie odczytu.

Zobacz pracę rotametru z i bez układu tłumiącego oscylację tłumika:

Dla jakich rotametrów jest przeznaczony tłumik oscylacji?

  • Rotametrów metalowych serii SC250 o wymiarach do DN80 – w urządzeniach o większej średnicy pływak nie jest już umieszczony na prowadnicy, różnica w konstrukcji uniemożliwia instalację układu.
  • Rotametrów metalowych serii M21 we wszystkich rozmiarach – ¼”, ½” i ¾”.

Układ tłumienia oscylacji pływaka jest kompatybilny z przełącznikami i przetwornikami, które również mogą zostać zainstalowane w urządzeniu.

Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł Układ tłumienia oscylacji pływaka w rotametrze.

Zwrot, naprawa i gwarancja

W przypadku uszkodzenia urządzenia, należy odesłać je na nasz adres wraz z wypełnionym „Zgłoszeniem reklamacyjnym”. Urządzenie wysłane do naprawy musi być odpowiednio zabezpieczone na czas przesyłki, dokładnie wyczyszczone oraz wolne od wszelkich szkodliwych substancji zagrażających personelowi dokonującemu napraw.

Czas oczekiwania na wycenę naprawy wynosi do 14 dni roboczych. Od momentu zaakceptowania wyceny i otrzymania przez nas urządzenia zobowiązujemy się dokonać naprawy w przeciągu 14 dni roboczych.

Sprawdź również nasz artykuł o tym, jak wymienić uszkodzoną rurę pomiarową szklanego rotametru serii 2000.

Diagnoza uszkodzeń i wycena naprawy są bezpłatne, czyli w momencie rezygnacji z naprawy urządzenie zostanie tylko odesłane na koszt nadawcy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w celu dokonania oględzin, konieczne będzie wyczyszczenie urządzenia z nieszkodliwych substancji. W takiej sytuacji doliczony zostanie koszt czyszczenia.

Firma AEA Technique przyjmie do sprawdzenia i naprawy wyłącznie przyrządy zaopatrzone w „Zgłoszenie reklamacyjne”, potwierdzające, że ich obsługa nie powoduje zagrożenia dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego.

Każdy przyrząd z widocznymi zanieczyszczeniami mogącymi stanowić zagrożenie dla personelu lub bez dołączonego zgłoszenia potwierdzającego czyszczenie/mycie przyrządu zostanie odesłany do nadawcy.

Jeśli na przyrządzie stwierdzone zostaną inne nieszkodliwe substancje, zostanie on wyczyszczony/umyty, a właściciel przyrządu zostanie obciążony kosztami tej usługi.

Gwarancja na wszystkie rotametry z naszej oferty wynosi 12 miesięcy. Szczegóły określające warunki gwarancji umieszczone są w karcie gwarancyjnej.

W chwili nadania paczki firmą kurierską zawsze informujemy o tym fakcie naszych klientów, przekazując m.in. informacje takie jak: nazwa firmy kurierskiej, numer paczki oraz datę dostawy.

Od chwili nadania paczki nie ponosimy odpowiedzialności za czas i jakość usługi. Odpowiedzialność ta spada na firmę kurierską, której usługi wynajmujemy w Państwa imieniu. Wobec tego wszystkie zażalenia związane z opóźnieniem przesyłki lub uszkodzeniami powstałymi w transporcie prosimy kierować do firmy kurierskiej.

Dodatkowo przypominamy, że w chwili dostarczenia przesyłki mają Państwo prawo dokonać oględzin stanu zewnętrznego paczki, i w przypadku widocznych uszkodzeń świadczących o możliwości uszkodzenia zawartości, odmówić jej przyjęcia.